به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ و به نقل از فدراسیون کاراته، در اولین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۸ جوانان که با حضور ۳۱۸ کاراته از ۸۴ کشور در سالن مارینا لوینو شهرک اوماگ کرواسی در جریان است، نماینده کاراته کشورمان در وزن ۵۹- کیلوگرم به فینال راه یافت تا بدین ترتیب اولین سهمیه المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس را از آن خود کند.

در وزن منهای ۵۹ کیلوگرم، جایی که مبینا حیدری دست حریفان را برای المپیک فشرد، کاراته ایران اولین سهمیه را دریافت کرد. حیدری گام نخست را با پیروزی ۳ بر صفر برابر مارتا میکوایژ از لهستان برداشت. ون لین از چین تایپه و اوکسانا بازلوک حریفان بعدی مبینا حیدری بودند که اولی ۷ بر یک و دومی پس از صفر – صفر در هانتی باخت.
چهارمین مبارزه حیدری مقابل نوال اتالب از بلژیک بود که پس از تساوی ۴ بر ۴، کاراته کای کشورمان با بهره گیری از قانون سنشو برنده دیدار شد.
حیدری در نیمه نهایی به مصاف آسیا اوخاتو، نایب قهرمان ۲۰۱۸ جوانان اروپا از فرانسه رفت و ۵ بر یک این حریف را شکست داد و اولین سهمیه المپیک برای کشورمان را به نام خود ثبت کرد.

در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم، فاطمه خنکدار اول ۶ بر یک بالتزی از یونان را برد، سپس در مصاف ملیوا ماریجا از مقدونیه ۵ به یک پیروز شد. او در پیکار سوم موفق شد با حساب صفر-صفر و در هانتی از سد ایوانا کامنوا از بلغارستان بگذرد. این حریف بلغاری هشت ماه پیش در تنریف اسپانیا نایب قهرمان نوجوانان جهان شده بود.

 

مبینا حیدری

 

اما نماینده کاراته دختران ایران در مهم‌ترین و نفس گیرترین رقابت خود مقابل اوکازاکی از تایلند، دختری با کوله باری از مدال‌های رنگارنگ قاره‌ای و جهانی ۲ بر صفر شکست خورد و فردا برای کسب سهمیه المپیک به میدان خواهد رفت.

در وزن ۵۹+ کیلوگرم، نگین آلتونی بدون اینکه امتیازی از دست بدهد تا نیمه نهایی به خوبی پیش رفت.

آلتونی در گام نخست مقابل آلینا کارپیشینا از اوکراین قرار گرفت و پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران برنده تاتامی شد. او در دومین دیدار به مصاف میسارا بایومی از مصر رفت و با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید.
آلتونی در سومین مبارزه دلزا سجیجا سوئیسی را ۵ بر صفر برد و سپس در نیمه نهایی مقابل آنیکا سلید از نروژ قرار گرفت که با تساوی صفر بر صفر در هانتی شکست خورد و نتوانست به فینال برسد. آلتونی فردا برای کسب سهمیه المپیک به مصاف حریفان می‌رود.

در وزن ۶۱- کیلوگرم علیرضا فرجی تا یک قدمی فینال پیش رفت، اما در نهایت یک گام کم آورد تا مبارزات خود را برای کسب سهمیه المپیک فردا پیگیری کند. او ابتدا حریفی از تاجیکستان را ۳ بر صفر برد، سپس ۲ بر صفر نماینده اوکراین را از پیش رو برداشت و در ادامه یک بر صفر کاراته کایی از فرانسه را مغلوب کرد. اما در دیدار چهارم یک بر صفر مقابل حریف ترکیه‌ای دارنده برنز جوانان اروپا در سال ۲۰۱۸ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، ابوالفضل میرزایی در اولین مبارزه خود مقابل نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۷ از دانمارک ۳ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در وزن ۶۸+ کیلوگرم، نوید محمدی یک بر صفر کاراته کا رومانیایی را برد و در دومین مبارزه پس از تساوی ۲ بر ۲ مقابل حریف مصری دارنده برنز جهان در سال ۲۰۱۷ باخت و حذف شد.

خنکدار، آلتونی، فرجی، میرزایی و محمدی فردا برای کسب سهمیه المپیک مجددا به روی تاتامی خواهند رفت که نفرات اول و دوم راهی المپیک می‌شوند.

یک دیدگاه برای “مبینا حیدری قهرمان کاراته ملاردی”

  1. پیام توانبخش

    به امید قهرمانی در المپیک و آرزو خوشبختی برای ایشان و خانواده محترم مبینا حیدری

نظر شما!!